Türkiye’nin en önemli rafting parkurlarından biri olan Dalaman Çayı Muğla’da bulunmakta ve Bodrum dan 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası eşsiz bir deneyim yaşatmakta. değişik zorluklarda rafting parkurlarına sahip rafting turumuzda heyecanlı bir aktiviteye katılmak ister misiniz? Ulaşım, ekipman ve yeme içme dahil 240 TL’den başlayan bu fırsatı sakın kaçırmayın. Yerinizi şimdiden ayırtın.

Bodrum çıkışlı rafting turumuzu Dalaman Çayında yapıyoruz. Dalaman çayı Marmaris ve Fethiye arasında yer alır. Toplam uzunluğu 229 km. dir. Batı Toroslar’ ın Göktepe ve Yaylacık dağlarından inen kolların birleşmesiyle büyüyen çay, dar ve derin bir vadi içinde akarak, Ortaca’ nın 8 km. güneyinden denize dökülür. Rafting Turumuza katılmak için herhangi bir tecrübeye gerek yoktur. Tur öncesi deneyimli eğitmenlerimiz rafting hakkında katılımcılara kısa bir eğitim vereceklerdir. Her botta konusunda tecrübeli en az bir nehir rehberi bulunur. Dalaman Çayı’ndaki rafting turlarımız, 6-8-10 kişilik şişme botlarda veya yabancı dil bilen profesyonel rafting rehberlerimiz eşliğinde yapılmaktadır. Rafting’e katılmak için en az 1 gün önceden kesin rezervasyon gereklidir.

Turumuza Bodrum daki buluşma noktalarımızdan sabah 07:00 de başlayarak Akdeniz’e dökülen bu güzel çaya doğru gidiyoruz. Marmaris ile Fethiye arasında yer alan ve toplam uzunluğu 230 kilometre olan Dalaman Çayı mevkiinde hem doğal hem de tarihi güzelliklere tanık oluyoruz. 2,5 saatlik heyecanlı yolculuğumuzda keyifli vakit geçiriyoruz. Turumuz boyunca rehberlerimizden dikkat etmeniz gereken bilgileri alacak, ekipmanlarınızı edinerek yola koyulacaksınız. İster amatör ister profesyonel olun Dalaman’da rafting tam size göre.

Türkiye’nin en iyi rafting rotalarından biri olan Dalaman Çayı’nın, dev kayalar etrafından akan bembeyaz köpüklü suları, düşüşleri ve dalgalarında heyecan ve eğlence dolu bir gün geçirmek için sizleride bekliyoruz.

07:00 otellerden transfer sonrası Torba kavşağında buluşma
09.00 sabah kahvaltısı sonrası tekrar araçlarımıza binip rafting başlangıç noktasına gidiyoruz.
12.30 Başlangıç noktasına ulaşım ve güvenlik brifingi ve Dalamanda Rafting başlıyor
15.30 Rafting faaliyeti sonu
15.30 Tur sonrası Öğle yemeği (tavuk sote, pilav, patates cipsi, salata, meyve)
16:00 bodruma dönüş, yolda çay molası
19.30 Bodruma ulaşım

Notlar
Katılımcı sayısı: 12-80 kişi
Tura minimum katılım yaşı 14’tür.
Turumuza yüzme bilen; astım, kalp, diyabet, epilepsi gibi sağlık problemi ve hamilelik durumu olmayan herkes katılabilir.
Rafting tecrübesi gerekli değildir.
Sağlık sorunu olanlar rehberlerini bilgilendirmelidirler. (Astım, şeker hastalığı, epilepsi gibi)
Bodrum yarımadasında Gümbet, Bitez, Yalıkavak, Gündogan ve Türkbükünden transfer olanağı vardır.
Hava, yol, sosyal, doğal olaylar, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapılabilir.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating